Bir Seçim Tecrübesi: Küçükçekmece Belediyesi

Üzerine çok derinlikli analizler yapılabilir, çok şey söylenebilir. Ancak şimdiye kadar söylenmiş olması bunu kıymetli yapardı. Bu saatten sonra sanırım ki kurulacak her bir cümle insanın enerjisinin boşa gitmesinden başka bir işe yaramayacaktır.

Demokrasinin en güzel tarafı gönlünce, dilediğince seçimler yapabilmektir. Seni yönetecek kişileri, fikirleri kendi ellerinle seçmektir. Bulunduğum ilçede tam bir demokrasi ortamı oluştu. Herkes sandığına gitti, kavgasız-belasız tercihini kullanarak yeni bir belediye başka seçti. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederim.

Belediye seçimleri elbette ki yalnızca bir halk seçimi değildir. Belediyenin bir de iç yönü vardır. Belediyeler, binlerce kişinin çalıştığı, rızkını elde ettiği ortamlardır aynı zamanda. Ancak her belediye seçimlerinden en çok zarar gören gruplar da yine içeridekilerdir. Ne yaparsa yapsınlar, ne kadar hakkaniyetli çalışırsa çalışsınlar, bir iktidar değişiminde potansiyel düşman konumuna otururlar..

“Ne Ali’ye yarandık, ne de Veli’ye” yani…

İşin bir boyutu da aslında her kim iktidara gelirse gelsin daima “Rövanşizm” in galip geleceğidir. Öncesinde yapılan yanlışların biletinin daima kendilerine kesilmesi, belediye çalışanlarının kaderidir. Oysa rövanşın alınacağı kitleler emekçiler değil, her türlü dayatmalarda bulunan, kırbacı elinde bulunduran siyasilerdir…

Yeni belediye başkanımız 31 Mart 2019 itibariyle seçildi. Hayırla ve adaletle hizmet etmesini temenni ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir